+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Feng shui - Stavba domu [ Pridaj článok ]

Farby a ich pôsobenie na psychiku.
Pôsobenie na psychiku

Ani si neuvedomujeme, že farby pôsobia aj na našu psychiku. Za aktívne sa považujú žltá, oranžová, červená a o ich vyznávačoch sa hovorí, že sú nadpriemerne aktívni, nemusí to však vždy byť pozitívum. Za pasívne farby sa považujú modrá, azúrová, zelená a žltozelená, ktoré charakterizujú pasivitu, ale nemusí to byť však niečo negatívne, ale naopak, pozitívne, uvážlivé až meditatívne a pod. Farbami, ktoré vyvolávajú teplý pocit sa považujú žltá, oranžová, žltozelená a chladnými sa považujú azúrová, modrá, fialová a ružová.

Ak budeme mať priestor vystavený nadmernému slnečnému žiareniu a steny zafarbíme teplými farbami, v našej psychike bude tento priestor vytvárať takzvané psychické peklo. Príliš nervózni ľudia by nemali dlho zotrvávať v priestoroch s aktívnymi farbami, ani tí, čo majú ustavičný pocit tepla. Ak sme sa však rozhodli pre teplé farby nášho domu, okolie by sme mali dotvoriť napríklad bohatou zeleňou, nielen kvôli estetike, ale aj kvôli psychickej pohode.

Ak však netrpíme farbosleposťou, nebudeme mať problém s výberom farebnosti, ale v každom prípade netreba zabúdať na pripomienky odborníkov, pretože oni už o nej vedia viac ako bežný človek. Spomínaná farbosleposť môže byť príčinou zlého výberu, pretože farboslepí si pletú červenú farbu so zelenou alebo modrú zo žltou. Asi viete, že napríklad americký herec Paul Newman (nar. 26. 1. 1925) bol kvôli nej prepustený z námorníctva, a napriek tomu sa z neho stal populárny človek. Ešte jedna perlička z jeho života. Bol synom nemeckého Žida a jeho matkou bola rodáčka zo slovenského Ptičia, neďaleko Humenného.

Ak trpíme napríklad svetloplachosťou, čo je porucha zraku, kedy nám prílišná intenzita svetla znepríjemňuje život a musíme používať tmavé okuliare, pri výbere farby nášho obydlia treba mať na zreteli aj tento problém. Náš dom nám nemôže byť predsa na obtiaž celý život. V tomto prípade sú riešením neutrálne farby (jemná zelená, maslová, svetlohnedá...).


Zdroj: http://Dom a Byt
kategórie: Feng shui - Stavba domu | pridal: iris (10.09.2013) | Autor: Jozef Hilbrycht
zobrazeni: 1448 | Kľúčové slová: aktívne, oranžová, farby, Červená, žltá, pôsobenie, pozitívum, pasívne, psychika | hodnotenie: 0.0/0
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413