Farby hrajú v našom živote veľmi dôležitú úlohu. Mimo čisto estetických dôvodov sú nezanedbateľné i ich psychologické účinky. Farby môžu zapríčiniť, že priestor pôsobí chladne a neosobne alebo naopak príjemne a teplo. Farba je dôležitým prvkom pre budúci vzhľad Vášho interiéru.
Ľudia sú dnes oveľa odvážnejší pri
zariaďovaní „svojich štyroch stien". Inšpirácie získavajú z rôznych
zdrojov, neboja sa trochu si za-experimentovať a odvahu prejavujú aj pri výbere farieb
Ani si neuvedomujeme,
že farby pôsobia aj na našu psychiku. Za aktívne sa považujú žltá,
oranžová, červená. Za pasívne farby sa považujú
modrá, azúrová, zelená a žltozelená.
Môžeme mať akokoľvek pekne a vhodne umiestnený dom na pozemku a môže spĺňať všetky kvalitatívne kritéria, ak jeho
povrchovú úpravu - omietky čiže jej farebnosť "spackáme", naša snaha
dostane vážnu trhlinu. Všetko okolo nás, na nás aj vplyva. Náš dom nám nemôže byť predsa na obtiaž celý život. V tomto prípade je riešením zladiť farebnú kompozíciu.
Na naše zdravie má vplyv mnoho faktorov. Už
sme si zvykli na spojitosť so správnou životosprávou, pravidelnú a
vyváženú stravné, pozitívnym prístupom k životu, rovnováhou medzi prácou
a odpočinkom alebo fyzickým aj duševným cvičením.
O skutočnom domove môžeme hovoriť, ak v ňom bývame v zdraví a celkovej spokojnosti. Dôjsť do súladu človeka, priestoru a prírodných zákonov môžete skúsiť pomocou starého čínskeho umenia.
Keď nás niečo obklopuje, vrátane nášho miesta na bývanie, má to energiu. Feng Shui sa zaoberá premiestňovaním tejto energie tak, aby sme do našich životov nasťahovali čo najviac pozitívnych a harmónie.
Správna poloha detskej izby je na východe. Musíme mať na pamäti, že sa tu stretávajú rôzne činnosti - spanie, hranie a študovanie. Element dreva podporuje aktivitu, koncentráciu, iniciatívu a tvorivosť u detí. Vstupuje cez zelenú či jasne modrú farbu, rastliny, drevený nábytok a prírodné vlákna.
Obývacia izba je u väčšiny z nás hlavným miestom, kde sa stretávame s ostatnými členmi rodiny a priateľmi. K tomu, aby sa mohol považovať za "srdce" komunikovania sa musí vytvoriť dobré podmienky.
Spálňa patrí k našim najzákladnejším miestam v živote. Je to miesto, kde spíme, snívame, relaxujeme a kde sa milujeme. Ide o intímne teritórium, ktoré zdieľame s naším partnerom, partnerkou či kde utiekame do svojej samoty.
Miestnosť, kde jeme, by mala vyžarovať teplo a lásku k členom rodiny. Ide o spoločenskú časť a patrí teda do prednej časti domu, blízko ulice, pohybu a hluku. Jedáleň má byť miestom slúžiacim predovšetkým k jedlu a posilnenie rodinných a citových uzlov. Farby by mali uprednostňovať dobré stravovanie: zelenú, oranžovú a jasne červenú. Sú prípustné "nebeské" veci, aby pomohli nájsť duševný kľud počas jedenie.
Kuchyňa
je najdôležitejšia časť domu, pretože sa tu uskutočňuje mágia
transfigurácie jedla na lákavé chody, ktoré spájajú celú rodinu. Príprava jedla s láskou predstavuje veselosť, šťastie a rodinnú harmóniu.
Existuje mnoho spôsobov, ako si urobiť peknú kúpeľňu. Či
už ju máme malú či veľkú, nič nám nemôže zabrániť v menších
předělávkách tak, aby výsledok stál za naozaj dlhé lebedění v
miestnosti, kde najčastejšie preteká voda.
Pohodlná kancelária by mala byť samozrejmosťou každého zamestnanca. Veď v práci sa trávi väčšina času a nepríjemné prostredie sa často prejaví podradenosti a horšie výkonnosťou.
Komora,
pivnica a pôda predstavujú obyčajne miesta, kam odkladáme všetko čo sa
nepotrebuje alebo potrebuje len občas a nechceme na to neustále pozerať.
Čo na tieto miesta hovorí Feng Shui?
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2,
V okolí Trnavy,
V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2