Bytovka, alebo Zdravý domov Pt, 19.07.2024, 23:21 Fotovoltaika |Tepelné čerpadlo Kotly na pelety |         Logged in as Guest | RSS
Site menu

MONTOVANÝ KERAMICKÝ DOM.

Hlavné výhody


Uvádzame na trh nový systém výstavby rodinných a obytných domov (do max. 4 nadzemných podlaží). Systém sa nazýva príznačne „Dom jedným ťahom“. Ide o bunkový konštrukčný nosný systém, kde prvky nosného systému tvoria prefabrikované steny z vystuženého ľahkého betónu Liapor. Viac: Stavebný materiál Liapor®
Zvládnuť postaviť rodinný dom klasickou technológiou v krátkom časovom období má svoje technologické hranice, a preto montovaný spôsob výstavby  Domov jedným ťahom z veľkoplošných dielcov je veľkou výhodou. Technológia montáže prefabrikovaných dielcov dokáže skrátiť dobu výstavby hrubej stavby rodinného domu iba na 1 týždeň, domu na kľúč na max. 6 mesiacov. Výstavba domu je veľmi rýchla a presná. Stavebník tak ušetrí nielen čas, ale aj peniaze. Výhodou je aj minimum mokrých procesov na stavbe. Takmer suchá výstavba umožňuje nasťahovanie do príjemnej klímy ihneď po dokončení výstavby domu.
Vyznávači nových stavebných technológií a ekologického bývania určite ocenia možnosti moderného stavebnicového systému výstavby z veľkoplošných dielcov z ľahkého keramického betónu, ktorý umožňuje stavať rýchlo, lacno a kvalitne. 


PREČO DOM JEDNÝM ŤAHOM?

pri minimálnej zastavanej ploche maximálna úžitková plocha – obvodový plášť sendvič 340 mm 

1 MIESTNOSŤ ZDARMA
Konštrukčný systém je subtilný, ale dimenzovaný s veľkou rezervou a je pripravený na nadštardantné namáhanie (vietor, voda, zemetrasenie). Navrhnutou konštrukciou získava rodinný dom zvýšenie obytnej plochy (hrúbka obvodovej steny 400 mm) v porovnaní s klasickou technológiou. So zastavanou plochou 10 x 10 metrov dôjde k nárastu obytnej plochy o 11,2 m2. Táto plocha zodpovedá veľkosti jednej miestnosti.

• rýchly stavebný systém z keramického LiaporBetónu >Viac<

• hrubá stavba do 5 dní

ČAS SÚ PENIAZE
Postaviť dom klasickou technológiou má svoje hranice. Technológia montáže prefabrikovaných dielcov dokáže skrátiť dobu výstavby hrubej stavby rodinného domu až na 1 týždeň, domu na kľúč maximálne na 6 mesiacov.

• nízke energetické náklady

Použitím ľahkého keramického betónu majú obvodové steny optimálne vlastnosti z hľadiska tepelnej izolácie a akumulácie.Pri realizácii finálneho zateplovacieho fasádneho systému sa dosahuje nadštandardných izolačných hodnôt.

• unikátny konštrukčný systém >Viac<

KVALITA POD LUPOU...
Štandardná kvalita budúcej stavby je zaistená pri výrobe. Diely vyrába vlastný skúsený personál pod odborným dozorom bez vplyvu klimatických podmienok. Môžeme tak garantovať bezproblémové užívanie domu a poskytnúť dlhodobú garanciu na konštrukčný systém.

• minimum mokrých procesov = minimum problémov

NASŤAHOVANIE IHNEĎ
Nezanedbateľnou výhodou je tiež minimum mokrých procesov na stavbe ( max. spotreba 1 m3 vody na celú hrubú stavbu). Výstavba “suchou cestou” umožňuje nasťahovanie do príjemnej klímy ihneď po dokončení výstavby domu. Nemusíte sa obávať vlhkosti a porúch(praskanie omietok) ako u murovaných stavieb

• ekologické a zdravé bývanie >Viac<

PRÍRODNÁ SUROVINA
Pri keramickej zmesi z LIAPOR-u sa používa ako základná surovina aj diatomcký íl. Diatomický íl je prírodná surovina anorganického pôvodu bez škodlivín. Je vysoko plastický, čo zaručuje vynikajúce mechanické a izolačné vlastnosti.     

• optimálne tepelnoizolačné a akustické vlastnosti >Viac<

VYSOKÁ PEVNOSŤ
Keramická zmes LIAPOR-u dosahuje už pri polovičnej objemovej hmotnosti porovnateľné pevnosti s klasickým tehlovým systémom.

• výborná mikroklíma.

    EKOLOGICKY NEZÁVADNÝ        
Systém vylučuje použitie zdraviu škodlivých tepelno-izolačných materiálov, plastických hmôt a sádrokartónov. Nahradí ich prírodnými materiálmi, čím zabráni vytváraniu plesní a zabezpečí prirodzenú tepelnú pohodu v interiérových priestoroch.

NAJLEPŠIA CENA 

  >>>KONTAKTUJTE NÁS<<<  

 >Porovnanie technických a kvalitatívnych ukazovateľov<

Základ systému – Liapor : >Viac<
Liapor je materiál, tvorený malými keramickými guľôčkami s výbornými úžitkovými vlastnosťami. Jednou z hlavných aplikácií Liaporu v stavebníctve je výroba ľahkého keramického betónu – LiaporBetónu. Liapor tu plní úlohu kameniva. Takáto betónová zmes má špecifickú vnútornú štruktúru, ktorá vyniká:
• nízkou objemovou hmotnosťou (už od 500 kg/m3)
• vysokou pevnosťou (až 40 MPa)
• priaznivým súčiniteľom tepelnej vodivosti
• vynikajúcou schopnosťou pohlcovať zvuk
• vysokým stupňom požiarnej odolnosti.

LIAPOR v Nemecku, Rakúsku, ČR.

Stavebný materiál Liapor®
Konštrukčný systém

MONTOVANÝ KERAMICKÝ DOM.
Hlavné výhody

Porovnanie
KATALÓG PROJEKTOV RD

Zrealizované projekty
 ŠPECIFIKÁCIA ŠTANDARDNÉHO VYBAVENIA
DOM NA KĽÚČ - Vybavenie
CENNÍK STAVBY RODINNÝCH DOMOV

3D-INŠPIRÁCIA
Psychológia priestoru - zdravé bývanie, Feng Shui

články >>Stavba DOMU

Log In

Search

Calendar
«  Júl 2024  »
NePnUtStŠtPtSo
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Entries archive

Site friends

....

Fotovoltaika
Tepelné čerpadlo
Kotly na pelety
Kachle na pelety s vymenníkom
Kachle na pelety teplovzdušnéIČO : 43706754
ing. Demidov
+421940291413
zdravydom.eu@gmail.com 
zdravydom.eu©2024     

#uMenuDiv1 li {font-size:16px;}