Bytovka, alebo Zdravý domov Ne, 19.05.2024, 19:33 Fotovoltaika |Tepelné čerpadlo Kotly na pelety |         Logged in as Guest | RSS
Site menu


Dom z keramo-betónu: Rýchlejšia výstavba, nižšie energie

So slovom keramika si väčšina ľudí spája krehkosť, preto si predstaviť dom z keramiky môže byť náročné. Keď sa však ku „keramike" primieša betón, vznikne inovatívny stavebný materiál: keramický betón. Dom postavený z keramického betónu sa vďaka kombinácii týchto rozdielnych komponentov vyznačuje výbornou tepelnou a zvukovou izolačnou schopnosťou, takže je v ňom po celý rok príjemná klíma.

Čo je keramo-betón?
Keramický betón je výsledkom spojenia keramického plniva keramzitu a betónu. Keramzit sa vyrába z diatomického ílu, formuje sa do guľôčok, ktoré po vypálení pri teplote 1100 °C získajú pórovitú štruktúru. Môže mať rôznu farbu, podľa oblasti, kde sa íl ťaží (červenú, hnedú, sivú). Keramický betón je zmes so špecifickou štruktúrou, ktorá vyniká nízkou hmotnosťou, vysokou pevnosťou, odolnosťou voči požiaru a hluku a výbornou tepelnou vodivosťou.
Z keramzitu aj tvárnice
Keramzit sa v stavebníctve používa aj na výrobu netradičných tvárnic, ktoré majú dutiny vyplnené polystyrénom. Vďaka pridanej izolácii už nie je nutné dom zatepľovať. Eliminuje sa riziko tepelných mostov, dom má výbornú schopnosť tepelnej akumulácie, je mrazuvzdorný, steny ostávajú paropriepustné. Keramzitové tvárnice sú ľahšie ako klasické pálené tvárnice či dokonca pórobetón. Vyrábajú sa v sivej a červenej farbe.

Panelová stavebnica
Dom z keramického betónu sa realizuje spôsobom montáže jednotlivých stavebných dielcov. Mokré procesy pri výstavbe sú minimalizované, preto dom „vyrastie" rýchlejšie než pri klasickom murovaní. Panely sa vyrábajú presne podľa vybraného projektu, sú hrubé len 150 mm, ale napriek tomu pevné a odolné. Vo svojich útrobách skrývajú všetky elektroinštalačné rozvody, spolu so zásuvkami a spínačmi. Sendvičovú skladbu domu dopĺňa 150 - 180 mm hrubý izolant, ktorý zvýši tepelný odpor steny a fasádna omietka. Z interiérovej strany sa steny upravia stierkovaním.
Vyberte si svoj dom
Domy z keramo-betónu sa môžu pochváliť nízkymi nákladmi na energie. Použitie prírodných materiálov je zárukou zdravého bývania a príjemnej klímy. Vyberať si môžete z niekoľkých katalógových projektov - prízemného i poschodového typu domu. Dokonca máte možnosť individuálnej úpravy projektu. Hrubá stavba je realizovaná zhruba za týždeň, pri výstavbe na kľúč sa sťahujete do pol roka.Source: http://lepsiebyvanie.centrum.sk/staviame/848828/dom-z-keramo-betonu-rychlejsia-vystavba-nizsie-energie
Category: Keramické domy | Added by: iris (02.11.2016) | Author: Radomír
Views: 2058 | Tags: DOM, betón, stavba, kľúč, Hrubá, výstavba, keramo, materiál, náklady, Energie | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Log In

Search

Site friends

....

Fotovoltaika
Tepelné čerpadlo
Kotly na pelety
Kachle na pelety s vymenníkom
Kachle na pelety teplovzdušnéIČO : 43706754
ing. Demidov
+421940291413
zdravydom.eu@gmail.com 
zdravydom.eu©2024     

#uMenuDiv1 li {font-size:18px;}