+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Stavba DOMU [ Pridaj článok ]

Moderné vykurovanie
Infra-vykurovanie je založené na inovatívnej technológii, ktorá šetrí energiu. Vďaka rovnomernému rozloženiu infračerveného žiarenia v priestore nedochádza k nadmernému vysušovaniu vzduchu a ani k zbytočnému úbytku kyslíka. Jeho koncové články sú elegantnými doplnkami moderných interiérov.
Princíp infra-vykurovania
Princíp infra-vykurovania je veľmi jednoduchý.Odporový prvok v telese sa prechodom elektrického prúdu zohrieva a zároveň sa zohrieva aj predná doska. Cez tento povrch sa vytvára vlnová dĺžka infračervenej energie, ktorá sa po dopade na akékoľvek pevné telesá mení na teplo a ohrieva všetko čo je tejto energii vystavené.
Vykurovacie telesá produkujú dlhovlnné žiarenie, ktoré je identické s vlnovou dĺžkou slnečného žiarenia. Tepelná energia je prenášaná bez pomoci transparentného média. Inštalácia je možná v každom interiéri, ktorý má prívod elektrického prúdu 230 V. Následná prevádzka je prakticky bez-údržbová a samotná obsluha maximálne jednoduchá.
Energetické náklady na infra-vykurovanie sú pomerne nízke, nakoľko tento typ kúrenia nevykazuje žiadne tepelné straty. Produkované teplo je konštantné a v každej miestnosti interiéru individuálne regulovateľné. Vďaka dômyselnému systému je možné iné nastavenie teploty v každej miestnosti domu či bytu zvlášť, čo prispieva k dokonalému komfortu bývania.
Princíp fungovania zabezpečuje v miestnostiach ohrievanie predmetov, z ktorých spätne sála teplo do priestoru. Stavebné materiály majú prirodzenú schopnosť do seba naakumulovať sálavé teplo, ktoré následne produkujú do prostredia. Preto vzduch, steny, podlahy, stropy a ostatné telesá v interiéri majú približne rovnakú teplotu. Na základe tohto procesu infračervené vykurovanie produkuje teplo, ktoré zabezpečuje nielen ideálnu tepelnú pohodu v interiéri, ale aj hygienicky vhodné prostredie. Pri infrakúrení nemôže nastať jav vysokej teploty pri strope a chladu pri podlahe.


Zdroj: http://zdravydom.eu/index/infra_kurenie_revolucia_vo_vykurovani_domov_bytov_a_chalup/0-213
kategórie: Stavba DOMU | pridal: iris (20.02.2013)
zobrazeni: 1519 | Kľúčové slová: infra, hygienicky, strop, vykurovanie, pohoda, interiér, náklady, prúd, ÚSPORA, nízke | hodnotenie: 5.0/1
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413