+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Istota menom ZLATO [ Pridaj článok ]

Americká peňažná politika in filtrovaná
Americká peňažná politika in filtrovaná
«Snahy o zavedenie zlata ako platobného prostriedku sú ranou pod pás pre Fed», hovorí ZKB - menová ekonómka Susanne Toren 20 minút online. S paralelnou menou by bola americká peňažná politika infiltrovaná, rozumná peňažná politika by potom bola takmer nemožná.
Ak zrazu budú obchodníci očakávať, že budú platení zlatom a nie dolármi, nastúpi pre USA najhorší scenár. «Kvôli tejto strate dôvery by hodnota dolára masívne klesla», hovorí Toren.
To by mohlo celú menovú štruktúru poprehadzovať. Štátne pôžičky, ktoré boli vopred vyrovnané Čínou a Japonskom by masívne stratili hodnotu. K tomu by ešte USA muselo za nové pôžičky zrazu platiť veľké prirážky za riziko.
Strieborniaky miesto bankového konta
Či americký investor svoj domček v Salt Lake City čoskoro zaplatí zlatom, je však veľmi neisté. V Utahu – kde je «zlatý zákon» najviac pokročilý – môže ešte guvernér využiť svoje právo veta. Časť obyvateľstva sa už dávno pripravila. «Salt Lake City Tribune» priniesla správu o opojení zlatom a striebrom a o tom, ako obyvatelia vo svojich domoch ukrývajú
strieborné mince, namiesto toho aby hromadili bankovky.
Menovej expertke Toren je jasné, že Fed sa bude proti tendenciám, pripustiť drahé kovy ako oficiálny platobný prostriedok, brániť. «Anti inflačné snahy zosilnejú», hovorí Toren.
V krajnom prípade by musel Fed svoju expanzívnu peňažnú politiku stiahnuť skôr a istejšie ako má v pláne. Paniku z inflácie však ekonómka považuje za prehnanú. Doteraz majú americké platy silný, ceny tlmiaci účinok.
kategórie: Istota menom ZLATO | pridal: iris (26.10.2011)
zobrazeni: 1469 | Komentáre: 1 | hodnotenie: 0.0/0
Komentáre: 1
0   Spam
1 Carlie   (05.12.2011 06:19)
Help, I've been informed and I can't become ignraont.

Ulož
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413