Bytovka, alebo Zdravý domov Pt, 23.02.2024, 10:22 Fotovoltaika |Tepelné čerpadlo Kotly na pelety |         Logged in as Guest | RSS
Site menu


Americká peňažná politika in filtrovaná
Americká peňažná politika in filtrovaná
«Snahy o zavedenie zlata ako platobného prostriedku sú ranou pod pás pre Fed», hovorí ZKB - menová ekonómka Susanne Toren 20 minút online. S paralelnou menou by bola americká peňažná politika infiltrovaná, rozumná peňažná politika by potom bola takmer nemožná.
Ak zrazu budú obchodníci očakávať, že budú platení zlatom a nie dolármi, nastúpi pre USA najhorší scenár. «Kvôli tejto strate dôvery by hodnota dolára masívne klesla», hovorí Toren.
To by mohlo celú menovú štruktúru poprehadzovať. Štátne pôžičky, ktoré boli vopred vyrovnané Čínou a Japonskom by masívne stratili hodnotu. K tomu by ešte USA muselo za nové pôžičky zrazu platiť veľké prirážky za riziko.
Strieborniaky miesto bankového konta
Či americký investor svoj domček v Salt Lake City čoskoro zaplatí zlatom, je však veľmi neisté. V Utahu – kde je «zlatý zákon» najviac pokročilý – môže ešte guvernér využiť svoje právo veta. Časť obyvateľstva sa už dávno pripravila. «Salt Lake City Tribune» priniesla správu o opojení zlatom a striebrom a o tom, ako obyvatelia vo svojich domoch ukrývajú
strieborné mince, namiesto toho aby hromadili bankovky.
Menovej expertke Toren je jasné, že Fed sa bude proti tendenciám, pripustiť drahé kovy ako oficiálny platobný prostriedok, brániť. «Anti inflačné snahy zosilnejú», hovorí Toren.
V krajnom prípade by musel Fed svoju expanzívnu peňažnú politiku stiahnuť skôr a istejšie ako má v pláne. Paniku z inflácie však ekonómka považuje za prehnanú. Doteraz majú americké platy silný, ceny tlmiaci účinok.
Category: Istota menom ZLATO | Added by: iris (26.10.2011)
Views: 2219 | Comments: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 1
0  
1 Carlie   (05.12.2011 06:19) [Мaterial]
Help, I've been informed and I can't become ignraont.

Ulož
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Log In

Search

Site friends

....

Fotovoltaika
Tepelné čerpadlo
Kotly na pelety
Kachle na pelety s vymenníkom
Kachle na pelety teplovzdušnéIČO : 43706754
ing. Demidov
+421940291413
zdravydom.eu@gmail.com 
zdravydom.eu©2024     

#uMenuDiv1 li {font-size:18px;}