+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Stavba DOMU [ Pridaj článok ]

7 rád ako ušetriť za elektrickú energiu

 

  1. Zohrievate vodu elektrinou? Používate úspornú tarifu (nočný prúd)? Ak máte zapojenú úspornú tarifu, požiadajte elektrikára, aby Vám na ňu zapojil napr. mrazničku, pračku alebo niektoré iné spotrebiče, ktoré nemusia byť trvale napájané.
  2. Podľa kódu na diaľkovom prijímači pri elektromere, si od elektrikárov zistite, v ktorých hodinách máte garantovanú dodávku nočného prúdu, alebo si dajte namontovať kontrolku úspornej tarify a využívajte ju. Ušetríte nemálo peňazí.
  3. Zistite si, akú spotrebu má Vaša chladnička a mraznička. Staré chladničky a mrazničky majú až 3 x vyššiu spotrebu elektriny, ako moderné. Spočítajte si, či sa Vám nevyplatí vymeniť ich, aj keď ešte fungujú.
  4. Ešte používate na svietenie klasické žiarovky, alebo ste už prešli na žiarivky ?  Ak nie, urobte to čím skôr, ale pri ich kúpe nešetrite. Tie drahšie majú veľmi dlhú životnosť. Tiež si vyberajte tie, ktoré majú vyšší svetelný výkon. Slabé svetlenie „kazí" oči.
  5. Dnes sa predávajú žiarivky, ktorým neprekáža častejšie zažínanie a zhasínanie, ale rozsvecujú sa pomalšie. Niektoré majú plnú svietivosť aj po 2 minútach.
  6. Takmer nekonečnú životnosť majú LED svietidlá, ktoré sa na trhu objavujú v súčasnom období. Majú vysokú svietivosť a spotrebu iba niekoľko Wattov.
  7. Na noc používajte na chodbe úspornú bezpečnostnú lampičku, ktorá sa zastrčí do zásuvky. Je to často ďaleko lepšie a najmä lacnejšie, ako baterka. Dnes stoja batérie do baterky aj 2 € Sk. Kúpte si úspornejšie akumulátorové svietidlo, alebo niektoré z modernejších svietidiel. Keď netreba veľa svietiť, je baterka na kľučku dobré a úsporné riešenie.

     

 

kategórie: Stavba DOMU | pridal: iris (06.10.2011)
zobrazeni: 1662 | Komentáre: 1 | hodnotenie: 0.0/0
Komentáre: 1
0   Spam
1 Liliam   (03.12.2011 13:19)
I'm imperessd! You've managed the almost impossible.

Ulož
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413