Bytovka, alebo Zdravý domov Ne, 19.05.2024, 19:37 Fotovoltaika |Tepelné čerpadlo Kotly na pelety |         Logged in as Guest | RSS
Site menu


7 rád ako ušetriť za elektrickú energiu

 

  1. Zohrievate vodu elektrinou? Používate úspornú tarifu (nočný prúd)? Ak máte zapojenú úspornú tarifu, požiadajte elektrikára, aby Vám na ňu zapojil napr. mrazničku, pračku alebo niektoré iné spotrebiče, ktoré nemusia byť trvale napájané.
  2. Podľa kódu na diaľkovom prijímači pri elektromere, si od elektrikárov zistite, v ktorých hodinách máte garantovanú dodávku nočného prúdu, alebo si dajte namontovať kontrolku úspornej tarify a využívajte ju. Ušetríte nemálo peňazí.
  3. Zistite si, akú spotrebu má Vaša chladnička a mraznička. Staré chladničky a mrazničky majú až 3 x vyššiu spotrebu elektriny, ako moderné. Spočítajte si, či sa Vám nevyplatí vymeniť ich, aj keď ešte fungujú.
  4. Ešte používate na svietenie klasické žiarovky, alebo ste už prešli na žiarivky ?  Ak nie, urobte to čím skôr, ale pri ich kúpe nešetrite. Tie drahšie majú veľmi dlhú životnosť. Tiež si vyberajte tie, ktoré majú vyšší svetelný výkon. Slabé svetlenie „kazí" oči.
  5. Dnes sa predávajú žiarivky, ktorým neprekáža častejšie zažínanie a zhasínanie, ale rozsvecujú sa pomalšie. Niektoré majú plnú svietivosť aj po 2 minútach.
  6. Takmer nekonečnú životnosť majú LED svietidlá, ktoré sa na trhu objavujú v súčasnom období. Majú vysokú svietivosť a spotrebu iba niekoľko Wattov.
  7. Na noc používajte na chodbe úspornú bezpečnostnú lampičku, ktorá sa zastrčí do zásuvky. Je to často ďaleko lepšie a najmä lacnejšie, ako baterka. Dnes stoja batérie do baterky aj 2 € Sk. Kúpte si úspornejšie akumulátorové svietidlo, alebo niektoré z modernejších svietidiel. Keď netreba veľa svietiť, je baterka na kľučku dobré a úsporné riešenie.

     

 

Category: Stavba DOMU | Added by: iris (06.10.2011)
Views: 2557 | Comments: 1 | Rating: 0.0/0
Total comments: 1
0  
1 Liliam   (03.12.2011 13:19) [Мaterial]
I'm imperessd! You've managed the almost impossible.

Ulož
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Log In

Search

Site friends

....

Fotovoltaika
Tepelné čerpadlo
Kotly na pelety
Kachle na pelety s vymenníkom
Kachle na pelety teplovzdušnéIČO : 43706754
ing. Demidov
+421940291413
zdravydom.eu@gmail.com 
zdravydom.eu©2024     

#uMenuDiv1 li {font-size:18px;}