+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

TYPY Hypoték

HYPOTÉKA

Hypotéka zo zákona je dlhodobý úver na kúpu, výstavbu alebo zmenu nehnuteľnosti so zriadením záložného práva na nehnuteľnosti nachádzajúcej sa na území Slovenska. Hypotéka zo zákona je poskytovaná bankami, ktoré musia vydávať, pre tento druh hypotéky, špeciálne cenné papiere – hypotekárne záložné listy. Poskytuje sa najmenej na 4 a najviac na 30 rokov.

 

HYPOTÉKA PRE MLADÝCH

Hypotéka pre mladých je určená klientom vo veku od 18 do 35 rokov s príjmom max. 1,3 násobku priemerného hrubého príjmu v národnom hospodárstve

  •   hypotéka pre mladých má dobu splatnosti od 4 do 30 rokov
  •   hypotekárny úver musí byť zabezpečený tuzemskou nehnuteľnosťou
  •   hypotekárny úver môže získať fyzická osoba - občan SR aj cudzí štátny príslušník, ktorý má povolenie na pobyt na území SR a musí preukázať príjem na území SR.
  •   v niektorých bankách je možné získať hypotekárny úver aj nad 70% hodnoty nehnuteľnosti ( štátny príspevok je však priznaný max. na výšku 49.790,88 EUR )

Štátnym príspevkom sa rozumie percento, o ktoré štát znižuje výšku úrokovej sadzby určenú v zmluve o hypotekárnom úvere. Štátny príspevok sa určuje na jednotlivé kalendárne roky zákonom o štátnom rozpočte na príslušný rok. ( aj banka sa podieľa na znížení úrokovej sadzby ). Poskytuje sa na prvých 5 rokov splácania úveru.

 

BEZÚČELOVÁ HYPOTÉKA

Bezúčelová hypotéka, je úver zabezpečený nehnuteľnosťou. Bezúčelová hypotéka môže byť použitá na akýkoľvek účel, ktorý netreba preukazovať. Poskytuje sa na 1 až 30 rokov ( záleží od banky ). Spravidla má vyššiu úrokovú sadzbu ako hypotekárny úver iného druhu. Hypotéka na čokoľvek sa v závislosti od banky a bonity klienta poskytuje až do výšky 95% hodnoty nehnuteľnosti. Nehnuteľnosť, ktorou sa takáto hypotéka zabezpečuje, by mala byť určená na bývanie – skolaudovaný byt alebo RD. Pozemok alebo nebytové priestory sa pri hypotéke bez určenia účelu nedajú použiť alebo iba výnimočne.

 

ÚVER BEZ DOKLADOVANIA PRÍJMU

V niektorých prípadoch klienti nevedia dokladovať príjem ( SZČO – optimalizácia daňového priznania ) v takýchto prípadoch je možné použiť aj takýto úver pri ktorom klient nedokladuje príjem. ( v závislosti od banky ) Podmienky úveru s bez dokladovaním príjmu

  •   max. 50% z hodnoty zakladanej nehnuteľnosti akceptovanej bankou
  •   čestné prehlásenie o výške príjmu
  •   overenie minimálnych odvodov do Sociálnej poisťovne ( v závislosti od banky )
 

REFINANC

Refinancovanie úveru znamená splatenie už existujúceho úveru v jednej banke, úverom inej banky s lepšou úrokovou sadzou a podmienkami. Túto zmenu je najlepšie uskutočniť v období ukončenia fixácie, kedy úplné splatenie pôvodného úveru môžete vo väčšine bánk urobiť bezplatne. Mimo obdobia ukončenej fixácie si banky za takéto predčasné splatenie úveru vypočítajú sankčné poplatky. Aj pri menších rozdieloch v úrokových sadzbách klient vie ušetriť na mesačnej splátke ako aj na celkovom preplatení úveru z dlhodobého hľadiska.Hypotéka bez starosti!!!
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413