Bytovka, alebo Zdravý domov Pt, 23.02.2024, 12:30 Fotovoltaika |Tepelné čerpadlo Kotly na pelety |         Logged in as Guest | RSS
Site menu


Stavba domu - Feng Shui v obývacej izbe
Stavba domu - Feng Shui v obývacej izbe

Obývacia izba je u väčšiny z nás hlavným miestom, kde sa stretávame s ostatnými členmi rodiny a priateľmi. K tomu, aby sa mohol považovať za "srdce" komunikovania sa musí vytvoriť dobré podmienky.
Obývacia izba by sa mal nachádzať blízko vstupných dverí a na rovnakom poschodí. Pre miesta na sedenie využime ideálne formovanie do uhlov deväťdesiat stupňov, pretože to pôsobí ideálne na citlivé rozpravy. Je to lepšie, než si sadať oproti sebe alebo vedľa seba. Človek by mal mať aspoň dve skupiny miest, lepšie tri. Najhoršie sedenia je v rade, keď si všetci sadnú vedľa seba a pred sebou majú televíziu.
To, že sa musíme mimo domova prispôsobiť prostrediu, ktoré sa nám ponúka a sme nútení k istému stereotypu, môžeme zmeniť aspoň doma. Občasná výmena miest, akými sú hojdacie stoličky, kreslá, taburety či vaky na sedenie, nám umožní nachádzať vlastnú individualitu a máme možnosť si nájsť preferované miesto.
Pohovka by mala byť, ako najdôležitejší element izby, vyrobená z dreva a potiahnutá bavlnenými alebo ľanovými látkami. Postaviť ju k stene, odkiaľ môžeme vidieť celú izbu, sa považuje za skvelé. Zakaždým by mala stáť v rovnakej línii s oknami a dverami a nikdy v stredu izby, chrbtom ku dverám. Jej poloha môže ovplyvniť vzťahy s pozvanými - môžeme sa skvele baviť a vymieňať si názory alebo naopak.
Ani to najlepšie vybavenie nemôže dodať miestu skvelý pocit, keď je stred miestnosti prázdny. Naozaj za výborné sa považuje umiestnenie krbu v miestnosti, okolo ktorého sa všetci zasadnú a pozorujú zázrak ohňa. Ak nie je možné postaviť krb, môžu náhradou poslúžiť sviečky, ktoré rozostavím v stredu nášho priestoru. Drevo do krbu alebo sviečky môžeme navoňať vhodne zvolenými esenciálnymi olejmi.

Obývacia izba výborne prevonia napríklad pomaranč, bergamotovej silice a jazmín.

Hlavne sa vyvarujme nábytku s ostrými rohmi a hranami, pretože vďaka nim ľahko prichádzame k modrinám a rankám. Stolík by sa nemal umiestňovať v centre miestnosti, ale přišoupnout bližšie k strane. Ak máme v obývačke aj jedálenský stôl mal by byť veľký, jasné farby a okrúhleho alebo štvorcového tvaru. Nedávame ho medzi okná a dvere, rovnako ako stolíky so sklenenými vecami.

Uprednostňuje sa stoličky a kreslá potiahnuté prírodnými látkami. Medzi najvhodnejšie materiály patrí prútia (vŕbové, ratan), drevo alebo bambus.

Od pradávna slúžili zvuky hudby ako nástroj na priblíženie sa srdciam iných ľudí. Prítomnosť muziky patrí k nevyhnutnosti. Nejaký pôvodný hudobný nástroj môže slúžiť ako ornament, najmä ak je bicie. Hudba a knihy všeobecne nastoľujú tému na rozprávanie, patrí k spoločným záujmom a skúsenostiam. Hudobné súpravy, kazeťáky, CD prehrávače či snáď aj doteraz gramofóny, nám prinesú šťastie ak budú na západnej stene izby. Raz týždenne sa odporúča počúvať hlasnú muziku. Pustíme si nejakú veselú skladbu a to naozaj veľa nahlas - desať minút úplne postačí na to, aby sme skoncovali so starými energiami a tým povolili vstup energiám novým.
Okná hliníková, plastové alebo z nehrdzavejúcej ocele nie sú tak prospešná ako drevená. Musia byť priestranná, aby dovnútra púšťala dostatok svetla. Závesy by mali nechať prejsť slnečné svetlo a najviac vhodná sú z prírodných vlákien a pastelových farieb.
Televízia by sa mala postaviť na najhoršie miesto v izbe, ďaleko od pohovky a kresiel. V prípade, že ju nepoužívame, vyberieme ju z elektriky, aby sme sa vyhli radiácii. Ďalšou možnosťou je umiestnenie televízie a ostatných elektronických aparátov do skriniek s dvierkami, ktorá v prípade nepoužívania jednoducho zatvoríme.
Vertikálne osvetlenie, stolové lampy so svetlom netočeným hore prinášajú odpočinkovu atmosféru. Veľmi silné svetlo na strope je málo príjemné a často obťažuje.Source: http://www.fengshui-mundo.com, El periódico
Category: Feng shui - Stavba domu | Added by: iris (15.12.2012) | Author: Petra Nachtmanová
Views: 2930 | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Log In

Search

Site friends

....

Fotovoltaika
Tepelné čerpadlo
Kotly na pelety
Kachle na pelety s vymenníkom
Kachle na pelety teplovzdušnéIČO : 43706754
ing. Demidov
+421940291413
zdravydom.eu@gmail.com 
zdravydom.eu©2024     

#uMenuDiv1 li {font-size:18px;}