+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Feng shui - Stavba domu [ Pridaj článok ]

Stavba domu - Feng Shui v pivnici, na povale a chodbe
Stavba domu - Feng Shui v pivnici, na povale a chodbe

Komora, pivnica a pôda predstavujú obyčajne miesta, kam odkladáme všetko čo sa nepotrebuje alebo potrebuje len občas a nechceme na to neustále pozerať.
Čo na tieto miesta hovorí Feng Shui?
Mnohé domy majú špecifické miestnosti na pranie, žehlenie, ukladanie jedla, na náradie či na ďalšie rôzne veci. V týchto miestnostiach sa podľa Feng Shui musíme hlavne zbaviť neporiadku, chaosu, nekontrolovateľného a prehnaného skladovania, zlého osvetlenia, odosobění a zanedbanosti. Tieto časti patrí rovnako ako ostatné k domu kde bývame, a ovplyvňujú naše životy. Preto by mali mať pekný vzhľad a nejaký nábytok.
Dobré svetlo
Ak tu kraľuje chaos a slúži ako skladisko, pôsobí tieto miesta škodlivo a ešte horšie, ak sú tieto miesta tmavá. Preto sa odporúča hlavne dobré osvetlenie a komory, pivnice a pôdy by mali ďalej počítať is nejakým núdzovým osvetlením, aby sa predišlo nehodám.
Raz za rok generálka!
Podľa Feng Shui by sa mala tieto miesta aspoň raz za rok preorganizovať a zbaviť sa všetkého nepotrebného, ​​poškodeného alebo toho, čo už nemá zmysel ďalej skladovať. Zostať by malo vnútri len to, čo nám ešte môže poslúžiť.
Domáce spotrebiče by mali zostať v dobe keď je nepoužívame schované, najlepšie v nejakej skrini. Rovnako tak prípravky na umývanie a čistenie sa majú strčiť do nejakej skrinky s dvierkami, tak aby nedostali príležitosť sa vyliať a vyparovať toxické látky.
Spižírnová inventúra
Vo špajzi by sa mala robiť inventúra častejšie. Mala by byť zatvorené a potraviny uložené tak, aby sa nedala vhodná príležitosť k invázii nežiaduceho hmyzu. Ako sa hovorí, jedno zhnité jablko urobí zhnitý celý košík jabĺk. Dávame si teda pozor, aby sa ani trocha múky alebo zrniečok nerozsýpal na zem alebo na police. Potraviny skladujeme v dobre zatvorených pytlíkách alebo krabiciach.
Feng Shui a chodby
Miesta k prechádzanie by sme nemali schovať, ale tiež je nenechať prázdna. Treba im dať vlastnú individualitu. Vo veľkých a tmavých chodbách je potrebné zavesiť zvončeky a rozmiestniť tu veľké izbové rastliny.
Zrkadlá dobre poslúži k zväčšeniu úzkych kútov a k zväčšeniu múrov. V úzkej chodbičke môže byť zaujímavé zavesiť zrkadla pred dvere miestností.
Dlhé a úzke chodby a tiež tesné kúty sa musí namaľovať na bielo. Dobré osvetlenie patrí k samozrejmostiam, ak chceme, aby tu cirkuloval pozitívnej energie bez zadržiavania.
Feng Shui a schody
Schody dovoľujú, aby energia stúpala do horných poschodí a nikdy by nemali mieriť priamo k hlavným dverám. Ak tomu tak je, je dobré dať si tam zástenu na oddelení.
Schody by mali byť skôr široké a len trochu vysoké. Neodporúčajú sa vo forme špirály, točité a ani úzke.Zdroj: http://www.vitr-voda.cz
kategórie: Feng shui - Stavba domu | pridal: iris (15.12.2012) | Autor: Petra Nachtmanová
zobrazeni: 2069 | hodnotenie: 5.0/1
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413