+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Feng shui - Stavba domu [ Pridaj článok ]

Stavba domu - Feng Shui v kúpeľni

Stavba domu - Feng Shui v kúpeľni

Existuje mnoho spôsobov, ako si urobiť peknú kúpeľňu. Či už ju máme malú či veľkú, nič nám nemôže zabrániť v menších předělávkách tak, aby výsledok stál za naozaj dlhé lebedění v miestnosti, kde najčastejšie preteká voda.
Najmenej vhodné umiestnenie kúpeľne je pred vstupnými dverami, blízko schodov, kuchyne alebo jedálne. Mala by mať taký rozmer, aby sme sa tu mohli pohodlne pohybovať a tunajšie pocit by mal značiť intimitu a ochranu. Uprednostňuje sa jednoduchosť a nie príliš veľký rozmer miestnosti.
Najskôr je dobré sa presvedčiť, že je kúpeľňa kompletne čistá, a hneď potom prichádza na rad maľovanie či tapetovanie stien. Možno tiež kombinovať oboje. Hlavnou starosťou sú práve steny, ktoré maľujeme svetlými farbami. Napríklad môžeme zvoliť zelenkavú s rôznymi motívmi. Najvhodnejšími sú jemné pastelové farby, ktoré môžeme uplatniť na ručníkách či závesoch. Najlepšie sa však s elementom vody spája modrá farba.

Kúpeľňu nepřecpáváme serepetičky. Doplnky volíme tiež vo svetlých farbách a všetkým vyhľadáme dobré miesto. Môžeme si čisté uteráky zamotať do ruličiek a uložiť do prúteného koša, ktorý položíme na zem alebo do rohu. Nikdy nekupujeme látkové koberce, ale len tie, ktoré majú gumovú podložku. To preto, aby sme ľahko nespadli a nezranili sa. Ďalej by v kúpeľni nemal chýbať kôš na bielizeň a na odpadky. Oba dva typy s vekami.
Ak nemá toaletná skrinka dvierka, môžeme si zhotoviť záclonky a tým ukryť naše veci osobnej hygieny. Vyberáme si trvanlivý materiál, ako napríklad zmes bavlny a polyesteru.

Kvety a doplnky v kúpeľni
Zelené rastliny pôsobia v kúpeľni veľmi príjemne. Môžeme si jednu priložiť k vyššej strane zrkadla nad umývadlom. Často sa nájde aj miesto medzi stropom a kúpeľňovými skrinkami, kde je skvelé miesto na rôzne košíky a naaranžované kvety. Iste nič nepokazíme, keď zájdeme do použitých vecí alebo starožitníctva a tam si kúpime pár kúskov pekných fliaš a baniek, ktoré pokojne môžu hrať farbami. Zožeňte si tiež starodávne sklenené alebo porcelánové nádobky s vekom, aby sme ich využili na odkladanie vecí z manikúry, na sponky, gumičky a pod
Kúpeľňové vône
Vyhneme sa umelým aerosólovým parfémom a prevoniate si miestnosť prírodným arómou. Rozostavím si stojančeky na vonné tyčinky a sviečky rôznych farieb nad zrkadlá, poličky a okraj vane.
Ďalšie rady Feng Shui
Záchodovej misy by mali byť pri nepoužívaní zatvorené poklopom.
Okná a dvere musia byť perfektne zatvárateľné.
Vyvarujme sa ponechávanie pohárov s liekmi na očiach. Vystavujte iba najkrajšie poháre. Vaňu nestaviame blízko veľkého okna, hoci sa v kúpeľni odporúča jedno okno z vonku.
Ideálne je oddelenie záchodu od vane, a to aspoň závesom.
Vyvarujme sa neporiadku a uterákom na zemi.
Uteráky by sa mali nechať usušiť a nenechávať je tu mokré.
Nesmie chýbať držiak na toaletný papier a kúpeľňový set na tekuté alebo tuhé mydlo.
V kúpeľni majú zrkadlá pozitívny efekt, ale rovnako by ich tu nemalo visieť viac ako dve alebo popr. dve zrkadlové steny.
Všetky kohútiky a batérie sa musia nachádzať vo vynikajúcom stave, ak kvapká voda, musí sa čo najskôr opraviť.

kategórie: Feng shui - Stavba domu | pridal: iris (15.12.2012)
zobrazeni: 1932 | hodnotenie: 5.0/1
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413