+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Feng shui - Stavba domu [ Pridaj článok ]

Stavba domu - Feng Shui v detskej izbe
Stavba domu - Feng Shui v detskej izbe

Správna poloha detskej izby je na východe. Musíme mať na pamäti, že sa tu stretávajú rôzne činnosti - spanie, hranie a študovanie. Element dreva podporuje aktivitu, koncentráciu, iniciatívu a tvorivosť u detí. Vstupuje cez zelenú či jasne modrú farbu, rastliny, drevený nábytok a prírodné vlákna.
Vybavenie by malo obsahovať zdravé a prírodné materiály. Vyhýbame sa aglomerátom, syntetickým maľbám a lakom. Preferujeme masívne dreva. Miestnosť denne vetráme, aby sme sa vyhli nahromadeniu škodlivých plynov. Na bielizeň a ďalšie textílie sa odporúča bavlna, ľan, vlna alebo hodváb. Používame veselé koberce a obrazy s motívmi zvierat, detí alebo šašov - to vytvorí atmosféru spolužitia a družnosti.

Farby v detskej izbe
V tejto miestnosti by sa malo sústrediť najviac farieb z domu. Avšak, nie všetky farby sú vhodné pre každé situácie a vek detí.
Žltá prináša do izby radosť a kompenzuje nedostatok prirodzeného svetla v tmavých miestnostiach. Nehodí sa ale do izby bábätiek, pretože tá v žltom izbe viac plačú.
Biela vyžaruje čistotu a upravenosť, ale tiež môže vyvolať chladnosť a ľahostajnosť, preto sa neodporúča pre izby malých detí.
Zelená vyvoláva rast a tvorivosť, ale v určitých prípadoch sa môže spájať s nevyspelosťou a nestabilitou. Je vhodná do izby malých detí, ktoré majú dobré prírodné svetlo, ale nie pre dospievajúcich a ak je izba príliš tmavý.
Purpurová vyjadruje výnimočnosť a autoritu, hodí sa pre izbu dospievajúceho. Vyvarujme sa ale vymaľovať miestnosť touto farbou malým deťom, ktoré si tu hrajú.
Čierna sa nikdy nepoužíva.
Prírodné farby ako drevená, kukuričná, béžová atď, prenášajú pokoj a pohodu, preto sa výborne hodí pre deti. Ak sa to s touto farbou preženie a ani doplnky nemajú inú farbu, môžu však pôsobiť ako nudné a proti kreativite.
Nábytok
Odporúča sa nízky nábytok z dreva. Taký, ktorý nesťažuje, predovšetkým v noci, pohyb. Najlepšie sa úplne vyhnúť nábytku v detskej izbe a hlavne policiam nad posteľou alebo pri študovanie, pretože to vyvoláva uzavretosť. Treba sa vyvarovať umiestnenie postele u zásuviek a elektrických aparátov, pretože vyvolávajú úzkosť a nepokoj. Nahradenie televízie didaktickými hrami alebo hlavolamy dieťaťu len prospeje. V najhoršom prípade televízii umiestnime v skrinke s dvierkami a na noc ju zavrieme. Pre malé deti sa neodporučené vysoké postele, pretože im môžu privodiť strach a stav úzkosti v tme. Deťom sa páči skákať na posteli a padať na ňu. Ak vyberáme posteľ, zvoľme nejakú veľkú a nie príliš úzku s ostrými hranami a rohmi. Veľká posteľ a oblé rohy pomôžu dospelým aj deťom v pocitu väčšieho pokoja a šťastia.
Miesto pre učenie
Jedno staré pravidlo Feng Shui hovorí, že veľké okná v dome robia nedisciplinované deti. Veľmi ľahko rozptyľujú. Skontrolujte miesto, kde študujú. Nemali by sedieť pred veľkým oknom alebo chrbtom ku dverám. Závesy a zrkadlá pomôžu tieto negatívne podmienky napraviť. Ideálne miesto na štúdium by malo byť oddelené od miesta na hranie a odpočinok. Ak to nie je možné, je potrebné vytvoriť akúsi virtuálne separáciu, napríklad vymaľovaným rohom ku študovaní inou farbou - nebeská modrá upokojí a koncentruje.

Správne osvetlenie

V prípade, že nemáme izba detí s výhľadom na východ, v smere elementu dreva a rastu, ktorý prijíma hojne prirodzeného svetla, môžeme použiť vec žiarivé žlté farby (napríklad práve nejaké slniečko), aby sme porovnali túto situáciu. Odporúča sa, aby sa v detskej izbe nachádzala aspoň dve umelé svetlá - jedno hlavné (vyhnime sa fluorescenčnými trubiciam) a jedno svetlo pre večerné čas. Tienidlá alebo nástenné lampičky s žiarovkami zafarbenými do ružova ideálne vytvorí pokoj v izbe a dobre naladí deti na spánok. Po istotu postavme jedno svetlo pred miestnosť - to prinesie deťom istotu počas noci.

Dôležitý kontakt s prírodou
Dospelí potrebujú kontakt s prírodou, a o to viac deti. Nezabudnime v dome nájsť aspoň kútik pre rastliny, malé zvieratká alebo akvárium. Toto všetko vyrába cenné skúsenosti pre deti. Nechajme je spolupracovať na stráženie a staranie sa o zvieratá alebo kvety. Izba výbavu pomôckami, ktoré aktivujú predstavivosť a tvorivosť ako didaktické hry, zvieratá, kocky, stavebnice, výkresy, ceruzky atď Deti zbožňujú, keď majú miesto, kam si môžu zavesiť či pripichnúť svoje výkresy a výrobky. Preto im pripravme miesto, kde sa môžu vyjadrovať bez vyrušenie - korková nástenka, chladnička s magnetkami na prichytávanie výkresov ...

kategórie: Feng shui - Stavba domu | pridal: iris (15.12.2012)
zobrazeni: 2032 | hodnotenie: 5.0/1
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413