+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Feng shui - Stavba domu [ Pridaj článok ]

Stavba domu - Feng Shui a perfektné spálne
Stavba domu - Feng Shui a perfektné spálne

Spálňa patrí k našim najzákladnejším miestam v živote. Je to miesto, kde spíme, snívame, relaxujeme a kde sa milujeme. Ide o intímne teritórium, ktoré zdieľame s naším partnerom, partnerkou či kde utiekame do svojej samoty.
Práve v spálni by sme mali čo najviac dbať na harmóniu a rovnováhu vecí okolo nás, aby sme sa prebúdzali viac odpočinutí, spokojní sami so sebou as istým životným nábojom, s ktorým budeme zdarne preplávať novým dňom. Dôležité je miesto, kam umiestnime našu posteľ, pretože niektoré polohy sú veľmi negatívne a skôr než aby prichystala príjemný odpočinok, ublíži.
Feng Shui radí, aby sme nikdy nedávali posteľ čelom k dverám, pod okno alebo pod nejaký zásobník s vodou. Zrovna tak rôzne trámy nepatrí k vhodným doplnkom spálne, pretože sa berú ako neblahý element v každej časti domu a navádzajú, aby sme niesli na našich pleciach veľkú záťaž. Ak už nejaké tie trámy doma máte, vyhnite sa aspoň umiestnenie postele pod nimi.
Posteľ by mala ovládať miestnosť. Čelo postele by malo zaujať najviac vzdialený kút od dverí a posteľ nesmie byť v rovine s dverami. Mala by mať operadlo a nemala by za ňou byť žiadna okna alebo zrkadla. Ak máte za posteľou okno, prikryte ho ťažkú ​​dekoračkou. Ak tam visí zrkadlo, premiestnite ho na iné miesto. Tiež by ste nemali mať nad hlavou v posteli výklenky a obrazy s ťažkými rámy. Preferuje sa, aby nad posteľou nič neviselo. Ak to považujete za nevyhnutné, malo by sa jednať o ľahké veci napr lampiónmi či nejaké zvonkohry z bambusov a prútia. Snažte sa, aby pohľad z postele navodil príjemný pocit, pretože to, čo vidíme, ovplyvní náš pohľad na svet. Ak sa zo spálne pozeráme na dvere od kúpeľne, nezabudnime je na noc zavrieť.
Tiež zabudnite hlavne na živé rastliny a kvety vo vašej spálni. Drží sa v nich naozaj veľmi intenzívne energie. Do spálne môžete umiestniť kvety len v prípade, že tam leží chorý, ale aj tak je tam nenechávajte mnoho dní.
Veľké zrkadlo oproti posteli alebo dokonca na strope nahráva neverám a zasahovania tretích osôb do rodinného života. Existuje klasické pravidlo, že by sa nemalo v spálni nachádzať viac ako jedno zrkadlo a človek by sa nemal vidieť hneď z postele.
Veľmi dôležité je, čo si pokladáte na nočné stolíky. Malo by ísť o veci príjemné ako sú fotky, ale hlavne si tam neklaďte nič, čo by súviselo s prácou, napríklad faktúry. Spálňa sa používa hlavne k spánku a milovanie, takže preč s pracovnými záležitosťami, ktoré máte napríklad aj notebookoch a počít
Majte tu čo najmenej elektrických prístrojov! Najlepšie sa úplne vyhnúť televíziám a prehrávačom hudby. Tiež prístroje na cvičenie nie sú vhodné, pretože majú aktívnu energiu. Ak ich nemôžete zo spálne premiestniť, prikryte je kusom látky.
Vyhnite sa ostrým svetlám, zvoľte mierna svetla sa clonou. Záves si krištáľmi do okien, tie budú odrážať slnečné svetlo a prinesú zvláštne svetlo.
Skriňa do spálne by sa mala vyberať bez ostrých hrán a rohov. Je ďaleko lepšie vyberať nábytok s oblúkovými hranami a skromného dizajnu. To isté platí pre nočné stolíky a komodu. Mali by ste sa vyhnúť príliš vysokému nábytku blízko posteľou. Dôležité je udržiavať v spálni poriadok a nahrádzať veci, ktoré nás už nepriťahujú, novými. Často zbierame do spálne rôzne veci a tie by mali byť spojené s našimi dobrými spomienkami, či chceme, aby nám dodávali pozitívnu energiu.Zdroj: http://www.fengshui-mundo.com, El periódico
kategórie: Feng shui - Stavba domu | pridal: iris (15.12.2012) | Autor: Petra Nachtmanová
zobrazeni: 1945 | hodnotenie: 0.0/0
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413