+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Feng shui - Stavba domu [ Pridaj článok ]

Stavba domu - Feng Shui v jedálni
Stavba domu - Feng Shui v jedálni

Miestnosť, kde jeme, by mala vyžarovať teplo a lásku k členom rodiny. Ide o spoločenskú časť a patrí teda do prednej časti domu, blízko ulice, pohybu a hluku.
Jedáleň má byť miestom slúžiacim predovšetkým k jedlu a posilnenie rodinných a citových uzlov. Farby by mali uprednostňovať dobré stravovanie: zelenú, oranžovú a jasne červenú. Sú prípustné "nebeské" veci, aby pomohli nájsť duševný kľud počas jedenie.

Ideálne stoly
Stoly by mali byť z jedného pevného kusa, jednotnej a svetlé farby. Vyvarujme sa sklenených, mramorových a príliš tmavých stolov. Ideálny materiál pre stôl a stoličky je kov, pretože zneškodňuje zdravotné zmätky týkajúce sa jedla. Praktické riešenie možno nájsť aj v dekoratívnych veciach z kovu, ktoré si rozmiestnime na stole a okolo. Dobrou možnosťou prítomnosti kovu sú hodiny na stene s kovovým kyvadlom: kov v pohybe pomáha vylúčiť negatívne efekty z miesta.
Uprednostňujú sa oválne alebo okrúhle stoly, alebo aspoň tie s oválnymi hrotmi.
Jedálenský stôl by mal stáť v mieste oveľa väčšom ako je on sám. Mal by byť blízko kuchyne, ale nie u hlavných dverí, pretože to by pozvaní jedli rýchlo a čoskoro odišli.
Pre vytvorenie dojmu hojnosti sa do stredu stola pokladá v značnom množstve ovocia.
Tiež zrkadlo, ktoré odráža stôl pri jedle, znásobí hojnosť v dome.

Riad bez plastu
Keramické a porcelánové riady odráža väčšiu aktivitu, zatiaľ čo drevené dáva romantiku a viac neoficiálneho ovzdušia. Ak chceme väčšiu eleganciu, použime sklenené, porcelánové alebo kovový riad. Na dosiahnutie niečoho zvláštneho použime drevo či bambus. Vyvarujme sa plastov a syntetických doplnkov. Treba sa okamžite zbaviť riadu sa škárami, štrbinami a dierami, pretože jeho užívanie nás negatívne ovplyvní. Nikdy nepijeme z prasknuté alebo nejako poškodené pohára.
Farby riadu, obrusov a obrúskov
Broskyňová a lososová farba vytvára a podporuje komunikáciu. Používame ju, keď prijímame skupinu ľudí, ktorú ešte dobre nepoznáme. Krémová farba slúži pre relaxáciu, biela pre pobízivou atmosféru, zelená pre vitalitu a vytváranie neformálnej, skvelé a priateľskej atmosféry - používame ju pre svojich priateľov. Modrá roznieti komunikáciu, ale tlmí chuť, používajme ju teda, keď chceme schudnúť. Fialová je pre vášeň, čierna pre pocit bezpečia a sivá pre formálne dojem.
Červená a oranžová podporujú romantiku a zvyšujú apetít. So žltou dosiahneme hrejivosti a purpurová značí udalosť, používejtme ju pre intímne večere a výročia.

Svetlo v jedálni
Malo by byť vyvážené. Žiarovkové svetlo imituje prírodné svetlo a vytvára teplo. Lampičky sú vhodné na intímnom večeriam, ale nie, keď máme pozvaných hostí. Sviečky dodávajú element ohňa - teplo, večierok a plynulosť. Je vhodné mať svetlo priamo nad stolom, aby presne osvetľovalo stred. Svetlo priťahuje a vyrába stred pozornosti, to napomáha komunikácii.
V jedálni sa vyvarujme: - stola s úschovňou všemožných vecí
- Intenzívnemu osvetlenie
- Obkladanie podlahy veľmi studeným materiálom napr mozaikouZdroj: http://www.fengshui-mundo.com, www.divan.com.mx
kategórie: Feng shui - Stavba domu | pridal: iris (15.12.2012) | Autor: Petra Nachtmanová
zobrazeni: 1548 | hodnotenie: 5.0/1
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413