Bytovka, alebo Zdravý domov Pn, 15.04.2024, 19:48 Fotovoltaika |Tepelné čerpadlo Kotly na pelety |         Logged in as Guest | RSS
Site menu


Stavba domu - Feng Shui, náš dom a my v harmónii

Stavba domu - Feng Shui, náš dom a my v harmónii

O skutočnom domove môžeme hovoriť, ak v ňom bývame v zdraví a celkovej spokojnosti. Dôjsť do súladu človeka, priestoru a prírodných zákonov môžete skúsiť pomocou starého čínskeho umenia.

Staré čínske učenie Feng Shui vzniklo už pred piatimi tisíckami rokov a napriek tomu aj dnes zasahuje do zlepšenia moderného bývania našej uponáhľanej doby. Číňania kladú veľký dôraz na miesto, kde sa rozhodujú postaviť nový dom, na akú stranu ho postaví a ako si vo vnútri usporiadajú nábytok. Vedomosti tradičného čínskeho Feng Shui sa dedí z generácie na generáciu.

Zakladá sa na pozorovanie prírodných elementov miesta - magnetická orientácia, hlavné vetry, voda, vegetácia a pod, a tiež očakávania a osobnosti obyvateľov budovy. Existuje mnoho budov, ktoré boli podľa týchto princípov postavené. V Hong Kongu napríklad stojí mnoho mrakodrapov postavených podľa týchto zákonitosti. Ukázalo sa, že niektoré budovy sa zlým Feng Shui môžu ovplyvňovať bývajúci a spôsobovať im únavu a spánok.

Nejde len o samotnú stavbu a výber pozemku, ale aj o vplyv priestoru a času na človeka. Snaží sa využiť najlepších tvarov, farieb, materiálov, usporiadanie nábytku a doplnkov k tomu, aby sa človek cítil čo najlepšie pri práci aj odpočinku. Dochádza aj tak ďaleko, že môže pracovať aj s človekom a jeho energiami.

Feng Shui znamená "vietor a voda" a skúma spojenie medzi stavbou a prírodným prostredím tak, aby obyvatelia žili harmonicky a zdravo. Zdôrazňuje súvislosti medzi ľuďmi, planétou a vesmírom a pracuje s energiami - podporuje kladné a zlé vylučuje. Energie v obytných miestnostiach, domoch, záhradách i mestách by sa mala pohybovať rovnako ako vánok, ktorý v prírode kopíruje terén.

Samozrejme hneď nemusíte stavať nový dom, väčšinou stačí malé vnútorné úpravy či rekonštrukcie. Aj malé zmeny vám pomôžu na zbavenie sa starej energie a nechajú tým priestor pre vchod nové a čerstvé.
Ako docielite jednoduchých zmien vo svojom okolí? Zbavte sa nefungujúcich vecí. Vyhoďte fotografie, na ktorých nevyzeráte dobre. Poriadne vetrajte! Zrkadlá nedávajte naproti dverám a oknám, pretože odrážajú energiu. Čistota a poriadok robí, že energia prepláva okolo vás harmonicky. Zbavte sa chorých, mŕtvych alebo povadlých rastlín. Kuchyňa by nemala byť videná hneď od hlavných dverí, ak ju tak máte, nechávajte dvere zatvorené. Zrkadlá sa tiež neodporúčajú v miestnostiach. Najlepšie by mala byť na dverách záchodu zvnútra tak, aby pri zatvorení toalety zrkadlo zmizlo. Aby sme sa vyhli znečisteným materiálom (toxickým) mali by sme používať pre vnútorné priestory hlavne keramiku, korok, linoleum a drevo. Niektoré kvety napr chryzantémy, Dracaena (dračinec), Philodendron ... sú schopné pohlcovať a vylučovať znečistenia a nemali by chýbať hlavne na miestach s nemožnosťou prírodnej ventilácie Vyhoďte alebo darujte veci, ktoré nepoužívate alebo ktoré vám prebývajú! Ak máte vo vnútri domu schody, nikdy pod ne nedávajte písací stôl alebo akvárium, ani nič, čo vyjadruje pohyb. Nikdy nevešajte obrazy s motívom vody, napr rieky, vodopády a jazerá za seba, ale pred seba. Voda za chrbtom človeka znamená vždy stratené príležitosti.Source: http://www.divan.com.mx, El periódico
Category: Feng shui - Stavba domu | Added by: iris (15.12.2012) | Author: Petra Nachtmanová
Views: 3658 | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Log In

Search

Site friends

....

Fotovoltaika
Tepelné čerpadlo
Kotly na pelety
Kachle na pelety s vymenníkom
Kachle na pelety teplovzdušnéIČO : 43706754
ing. Demidov
+421940291413
zdravydom.eu@gmail.com 
zdravydom.eu©2024     

#uMenuDiv1 li {font-size:18px;}