Bytovka, alebo Zdravý domov Pn, 15.04.2024, 19:13 Fotovoltaika |Tepelné čerpadlo Kotly na pelety |         Logged in as Guest | RSS
Site menu


Stavba domu - Feng Shui v kancelárii
Stavba domu - Feng Shui v kancelárii

Pohodlná kancelária by mala byť samozrejmosťou každého zamestnanca. Veď v práci sa trávi väčšina času a nepríjemné prostredie sa často prejaví podradenosti a horšie výkonnosťou.
Kam s písacím stolom?
Umiestnenie písacieho stola môže pomôcť k lepšiemu tvorivému mysleniu. Pravdou je, že ak má niekto za chrbtom stenu, skrinku či knižnicu, cíti sa ako s horou za chrbtom, teda s oporou. Ak sa pracuje na mieste, kde sa vyskytuje viac ľudí a oporu si robia iba vlastnými chrbtom, dostavujú sa pocity neistoty, pretože sa nikdy nevie, či človeka ostatní pozorujú vo chvíľach, kedy sa chce trošku poškriabať, uhryznúť si desiaty alebo zívnuť na celé kolo . Tento problém by mala vyriešiť zrkadlá a kvety na stole, samozrejme, keď sa nedocieli úplné zmeny miesta.
Neodporúča sa dávať písací stôl priamo proti oknu, pretože zakaždým pri zdvihnutí hlavy sa vidí krajina, a to rozptyľuje koncentráciu. Za najlepšie riešenie možno pokladať umiestnenie pracovného stola na také miesto, aby sa pri zdvihnutí hlavy videla iba práca, ale ľahkým otočením hlavy sa mohli oči zamerať na príjemnú krajinku. Snažte sa minimalizovať rušno okolo stola, nemalo by to okolo neho vyzerať ako v průchoďák.
Kancelária vo vlastnom dome
Pracovať priamo z domu nepatrí v súčasnom svete k žiadnym neobvyklosť. Stále viac ľudí si vo vlastnom dome buduje kancelária, kde sa venuje práci pre firmu. Každý si nemôže dovoliť venovať kancelárii celú miestnosť, ale pracovný kútik si možno vytvoriť aj v detskej izbe, spálni alebo v suteréne. Aj malý priestor sa dá vhodne premyslieť. Napríklad môžete brať k lepšiemu využitiu do úvahy, že tu môžu študovať deti a vybavovať sa tu rôzne záležitosti. Hlavné, po čom sa musíte pátrať, je prírodné svetlo, elektrické zásuvky, prípojka na telefón atď, pretože tieto veci sú dôležité pre dobrého pracovného ducha dnešnej doby.
Praktické rady
Rastliny v pracovni pomáhajú prosperovať. Pamätajte si, že musí ísť o živé kvety alebo umelé, ale nikdy sušené. Ak si ich umiestnite na východ, juhovýchod alebo juh, získate väčší efekt Feng Shui.
Nikdy si nedávajte do miestnosti, kde pracujete, príliš žiarivé svetlo, pretože vyvoláva zdravotné problémy.
Všeobecne platí, že ak sa umiestni do kancelárie element s vodou, bude mať dotknutá osoba veľké šťastie vo svojej profesii. Nemá sa to však preháňať, pretože z príliš vody sa jeden môže utopiť. Voda sa musí udržiavať stále čistá.
Ak chcete zvýšiť predaj, dajte si akvárium s bublajúce vodou na severnej, východnej alebo juhovýchodnej kút obchodu. Akvárium musí byť priamo osvetlené žiarivým svetlom, tak, aby sa mohli pozorovať plynulé pohyby tieňov.
Zlé znamenie je, ak praskne v kancelárii žiarovka (rovnako tak to platí aj pre spálňu) ak je niekto prítomný. V takom prípade sa odporúča mať vždy náhradné po ruke a vymeniť ich, aby sa nič nestalo.Source: http://www.divan.com.mx, El periódico
Category: Feng shui - Stavba domu | Added by: iris (15.12.2012) | Author: Petra Nachtmanová
Views: 2769 | Rating: 4.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Log In

Search

Site friends

....

Fotovoltaika
Tepelné čerpadlo
Kotly na pelety
Kachle na pelety s vymenníkom
Kachle na pelety teplovzdušnéIČO : 43706754
ing. Demidov
+421940291413
zdravydom.eu@gmail.com 
zdravydom.eu©2024     

#uMenuDiv1 li {font-size:18px;}