+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Feng shui - Stavba domu [ Pridaj článok ]

Stavba domu - Feng Shui v kuchyni
Stavba domu - Feng Shui v kuchyni

Kuchyňa je najdôležitejšia časť domu, pretože sa tu uskutočňuje mágia transfigurácie jedla na lákavé chody, ktoré spájajú celú rodinu. Príprava jedla s láskou predstavuje veselosť, šťastie a rodinnú harmóniu.
Čistá kuchyňa zvyšuje energiu bohatstva. V kuchyni musíme mať na pamäti energiu "Chi", pretože sa tu stretávajú dva protikladné elementy - voda (yin) a oheň (yang). Pre zvýšenie pozitívneho prúdenia "Chi" máme v kuchyni čerstvé ovocie a kvety. Najvhodnejšie umiestnenie kuchyne je na západnej strane, s tým, že umiestnime kuchynská kachle na južnej stenu.
Nesmie byť videná od hlavných dverí a ak je, udržujeme dvere zatvorené. Vyvarujeme sa tým obezity a psychických problémov.
Kuchyňa by mala byť dobre vetraná, osvetlená, priestranná a najlepšie v bielej farbe. Tiež sa dobre hodia teplé farby s detailmi v žiarivých farbách. Nábytok by mal byť drevený alebo z imitáciou dreva. Najlepšie je prirodzené osvetlenie a pre najtmavšie kúty umelá svetla.

Kuchynská pec a umývačka riadu
Umiestnenie sporáku a umývačky riadu je veľmi dôležité. Sporák by mal stáť ďaleko od umývačky, pokiaľ možno tak na rozdielnych stenách. Ak to nie je možné vykonať, môžeme problém vyriešiť tým, že niečo z kovu či dreva dáme medzi ne, treba kuchynské hrnce. Tiež môžeme nad ne na stenu zavesiť drevenú lyžicu.
Sporák musí byť umiestnený tak, aby vstupné dvere do miestnosti nezostávali osobe, ktorá varí, za chrbtom. Ak nie je možné, zaveste zrkadlo na stenu nad pecou a to nám dovolí vidieť čo sa deje za nami a tým zvýšime úspech a prijatie členov rodiny.
Kuchynská kachle musia presne fungovať a udržujeme je čisté. Sporáky ani kachle by nemala stáť pod oknom av rohu, pretože to znamená zraniteľnosť v negatívnu energiu. Tiež by nemali susediť s chladničkou, mrazničkou a drezom. Plynové sporáky sú lepšie ako elektrické, pretože tie ničia energiu jedla.
Chladničky
Ak sa budete riadiť doslova radami Feng Shui, tak sa nezapájajte do žiadnych diét, kde k úspechu pomôže iba prázdna chladnička. Dobré Feng Shui v kuchyni znamená mať výborne zásobenú chladničku potravinami a to v každú hodinu, po všetky dni v týždni. Tradične obsahuje urnu naplnenú ryžou, ktorú od pradávna dávajú Číňania do kuchyne, aby sa uistili, že budú mať vždy čo jesť.
Ďalšie rady
  Popolnice s odpadky a kontajnery s obsahom k recyklácii staviame mimo náš zrak, aby sme sa vyhli nepríjemným pachom v kuchyni.
 Zvyšujeme bezpečnosť ukladaním nožov a iných ostrých nástrojov do šuplíkov, aby sa nikto neporezali.
 Často používame všetky variče a rúry, ktoré vlastníme, pretože predstavujú cirkuláciu bohatstva v našom živote.
 Časť na varenie a na upratovaní by nemali susediť, pretože to môže byť škodlivé pre potraviny.
 Zvyšujeme bezpečnosť v kuchyni doplnky so zaoblenými hranami miesto rohových.
 Zavesené zväzky cibule, cesnaku alebo pálivých papričiek nie sú zvláštne dobrú predzvesťou, ako si mnoho ľudí myslí, zrovna tak ako povešané hrnce a panvice nie sú najvhodnejšie.Zdroj: http://www.divan.com.mx, El periódico
kategórie: Feng shui - Stavba domu | pridal: iris (15.12.2012) | Autor: Petra Nachtmanová
zobrazeni: 1725 | hodnotenie: 5.0/1
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413