Bytovka, alebo Zdravý domov Pt, 23.02.2024, 12:28 Fotovoltaika |Tepelné čerpadlo Kotly na pelety |         Logged in as Guest | RSS
Site menu


Stavba domu - Feng Shui a výber správneho domu

Stavba domu - Feng Shui a výber správneho domu

Keď nás niečo obklopuje, vrátane nášho miesta na bývanie, má to energiu. Feng Shui sa zaoberá premiestňovaním tejto energie tak, aby sme do našich životov nasťahovali čo najviac pozitívnych a harmónie.

Mesto alebo dedina? Oboje má svoje výhody a nevýhody. Mesto dovolí lepšie využívanie našich schopností a energie, ale obyvatelia mesta strávia viac ako 80% svojho času pri pracovnom dni vo vnútorných priestoroch, bez priameho kontaktu s prírodou a odkázaní na umelé materiály. Navyše znečistenia ovzdušia, prílišný hluk a hustota osídlenia môžu byť stresovými faktormi. Na druhú stranu, dom na vidieku tiež automaticky nezabezpečí lepšiu kvalitu života, ak sa neriadime istými faktormi.

Anglickí agenti nehnuteľností, ktorí pracovali v Hong Kongu čoskoro zistili, že ich klienti z Ázie, zaoberajúca sa Feng Shui, si pri výbere miesta na bývanie dávajú pozor na isté veci: nikdy si napríklad neprenajal dom či byt, kde predchádzajúce majitelia ekonomicky skrachovali. Ak bola predtým stavba potrebné továrňou, mohli sa v krajine uchovať nejaké jedy. Preto je dobré sa obchodníkov s nehnuteľnosťami opýtať na históriu miesta aspoň o päť rokov späť aj viac.

Dávni užívatelia Feng Shui si vyberali na domy miesta čo najviac preslnená. Slnečné svetlo je prírodný stimulant a dom, ktorý je zle orientovaný a nedostáva sa mu dostatok slnka do jednotlivých miestností, je nevyhnutne ponurý a smutný.

Vyberáme si dom, ktorý má vzadu dobrú ochranu. Odporúča sa hora alebo v meste vysoký dom.
Najideálnejšie orientácia

 Sever: Vstup
 Juh: Prijíma dvojité a neostré svetlo. Je to ideálne miesto pre študovne a miesta na prácu
 Východ: Prijíma svetlo za svitania. Je to dôležité pre miesta, ktoré sa používajú na začiatku dňa - spálňa, kuchyňa a kúpeľňa.
 Západ: Svetlo je itenzivní popoludní. Ideálne pre miesta, ktoré sa používajú k večeru: obývacie izby, vstupnej haly, záhrady a bazény.

Feng Shui preferuje dom štvorhranný, pevný a stabilný. Domy, ktoré majú formu "L" alebo "H" sa neodporúčajú. Predná časť domu je najbližšie ulici, pohybu a hluku a tak sa odporúča k spoločenským miestnostiam ako je sála, jedáleň, kuchyňa. Od polovice dozadu začína časť "Yin", viac chránená as menším hlukom, a tak je ideálny pre spálne, intimitu a ochranu.

Pred domom musí byť otvorený a vyprataný priestor s dobrým pohľadom, vonkajšie dvor, park alebo pľac. Po stranách musí byť ochranné stavby. Dom postavený na kopci, nemá žiadnu ochranu a z rovnakého dôvodu sa nedoporučuje sa najvyššie poschodia budovy v obytnej zóne. Treba si vybrať poschodia medzi posledným a prvým.
Všetky trosky, haldy s odpadom a pod by mali byť odpratané.
Vstupné dvere neblokujte vysokými rastlinami ani inými vecami. Mali by byť dobre udržiavané, pretože je to naša "uvítanie" domov. Môžete si ich namaľovať či nalakovať alebo nejako inak ozdobiť.Source: http://www.divan.com.mx, El periódico
Category: Feng shui - Stavba domu | Added by: iris (15.12.2012) | Author: Petra Nachtmanová
Views: 3580 | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Log In

Search

Site friends

....

Fotovoltaika
Tepelné čerpadlo
Kotly na pelety
Kachle na pelety s vymenníkom
Kachle na pelety teplovzdušnéIČO : 43706754
ing. Demidov
+421940291413
zdravydom.eu@gmail.com 
zdravydom.eu©2024     

#uMenuDiv1 li {font-size:18px;}