+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Feng shui - Stavba domu [ Pridaj článok ]

Stavba domu - Feng Shui a dobré svetlo
Stavba domu - Feng Shui a dobré svetlo

Svetelné body a lampy symbolizujú slnko. Slnko je základom života, preto má jeho prítomnosť v miestach, kde bývame vitálny význam. Všeobecne môže svetlo v miestnosti ovplyvniť náš spôsob života, emócie a vzťahy.
Osvetlenie zahŕňa slnečné a elektrické svetlo, sviečky a olejové lampy. Svetlo je vždy samostatnou energiou, či už prírodné alebo umelú. Umelá svetla by sa mala umiestňovať na strop alebo podlahu a nikdy nie na bočné steny.
Tipy svetiel:
Žiarivky sa neodporúčajú, pretože oslabujú "Chi" miesta a vydávajú iba časť svetelného spektra. Väčšina ľudí ale používa žiarivky, ktoré zanechávajú v prostredí istý chlad. Tiež nechávajú pociťovať stres pri napnutie a starostiach. Vyriešiť to možno pridaním alebo totálna výmenou za žiarovky, ktoré vydávajú celé spektrum svetla. V miestach, kde sa zdržiavame veľmi dlhú dobu, uprednostňujem výmenu žiarivkového svetla za halogénové alebo žeravé.
Ružová je naj!
Stojacie lampy sa ideálne hodí do prostredia s nízkymi stropmi. Žiarovky a lampy aktivujú "Chi" a slúži na osvetlenie sektoru súkromného miesta. Halogénové svietidlá stimulujú energiu "Chi", pretože vyžarujú jednotné svetlo. Rozžeravené a široké lampy sú lepšie, ale ešte lepšie v ružovej farbe. Bežné biele lampy totiž tiahnu k tvoreniu tieňov, čo dáva miestnosti istú prísnosť. Ružové vydávajú oveľa viac svetla než štandardné a vytvárajú teplý a príjemný pocit. Tiež sa ideálne hodí na čítanie, pretože máme menej žiara na stránke a príjemne pôsobí na oči. Všetko pod týmto svetlom vyzerá lepšie: rastliny, farba stien, umelecké predmety, nábytok, koberce ...
ju veľa návrhárov, pretože teplé tóny vie urobiť, že koža ľudí vyzerá viac atraktívne a naživo. Možno ste sa s tým už sami stretli: ak chcú reštaurácie alebo nemocnice vytvoriť priateľskú a upokojujúcu atmosféru, používajú ružové lampy.
Dom, kde slnko bdie
Samozrejme hrá úlohu aj miesto, kde dom stojí. Ak si teda vyberáte nový dom alebo miesto, kde ho postavíte, rozhodujte sa pozorne, ako bude orientovaná stavba. Nedajte na výber ulice, ale na slnko. Tiež sa musí brať do úvahy podnebie. Ak sa býva v zóne s teplom po väčšinu roka, kde zimy nebývajú tak chladné, nesmie sa zabudnúť, že veľa slnka je synonymom pre mnoho tepla. V tomto prípade, bude lepšie orientácia domu tam, kde sa získa ráno viac slnka a pred poludňajším slnkom bude stavba chránená.
Zrkadlá pomôžu svetlu
Zrkadlá môžu vypomôcť v najrôznejších problémoch so svetlom. Ak sa vhodne umiestni, pridajú prírodné svetlo do tmavých miest, odhalí vstupy a vytvorí pocit voľnosti.

Pár rád Feng Shui:
Svetlo v spálni musí byť slabé a jemné, farby dekorácií tmavé.
Ak si možno zvoliť, vyberajte si domy svetlé, s takým počtom okien, aby dovnútra vchádzalo dostatok slnečného svetla.
V prostredí, kde sa to točí okolo slávy a reputácie, sa odporúča červená lampa, naopak v pohodlí rodiny treba rozsvietiť sviečky vo farbe zelenej alebo modrej.Zdroj: http://www.divan.com.mx, El periódico
kategórie: Feng shui - Stavba domu | pridal: iris (15.12.2012) | Autor: Petra Nachtmanová
zobrazeni: 1503 | hodnotenie: 5.0/1
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413