+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Feng shui - Stavba domu [ Pridaj článok ]

Stavba domu - Feng Shui a farby ohňa a dreva
Stavba domu - Feng Shui a farby ohňa a dreva

Farba znamená doslova formu energie. Každá, ktorú vidíme, je v skutočnosti elektromagnetická vlna. Predstavujú energiu piatich elementov Feng Shui a podľa toho môžeme používať jednotlivé farby k vytvoreniu atmosféry, ktorú si prajeme.
Červená, od ružovej až po farbu burgundského vína (element ohňa)
Červená je v Číne farbou šťastia a osláv. Stačí len trocha tejto farby a stopercentne upúta našu pozornosť. Červená zvyšuje krvný tlak a stimuluje chuť. Červenú užívame striedmo, stačí naozaj detail, aby sme upozornili. Červená môže totiž rozhýbať pozitívnej energie rovnako ako negatívne. Neodporúča sa v kanceláriách a na verejných miestach, pretože veľa dráždi.
Farba butánové pomarančovej je farbou styku s Vesmírom, preto ju užívajú budhistickí mnísi a ďalšie náboženstvo. Oslabená až do lososovej, marhuľovej a ružovej farby, vytvára teplé, útulné a harmonické prostredie. Spája sa s manželstvom a láskou. Môže sa aplikovať v akejkoľvek miestnosti, pretože nás udržuje v rovnováhe.
Oranžová farba je najmenej používanou farbou mužskej módy. Neodporúča sa na miesta zvýšenej koncentrácie, na písací stôl, do kancelárie apod
Zelenej a modrej farby (element dreva)
Zelené sú farby rastlinného života a modrá je z neba. Patrí k nim esmeraldová zelená, tyrkysová, nebeská modrá, farba vody (zelenomodrá) ... Esmeraldová prenáša pokoj a mier, tyrkysová upokojuje, dáva chuť a čulosť, nebeská modrá upokojuje a harmonizuje, farba vody napomáha tvorivosti a upokojuje, citrónovo zelená prináša optimizmus. Všetky tieto farby sa hodia do miestností určených na posilnenie zdravia, harmónie a rastu. V niektorých prípadoch sa spája s nevyzrelosťou, nestabilitou a závisťou. Používa sa, ak je dobré prírodné svetlo v spálňach, obývačkách, kouplenách, izbách pre malé deti a všeobecne miestach, kde sa tvoria nové myšlienky. Neodporúča sa do tmavých miestností a izieb dospievajúcich.
Ďalšie farby
Purpurová je ojedinelou farbou v prírode a je ťažké ju dosiahnuť. Vyjadruje jedinečnosť a autoritu. Túto farbu obsahuje mnoho vyznamenaní a cien. Odporúča sa do kancelárií a do izieb dospievajúcich. V žiadnom prípade do obývacích izieb, jedální a do miest, kde si deti hrajú.
Ružová - isté tóny ružovej sa nachádzajú medzi farbami, ktoré vytvárajú maximálnu relaxačný efekt. Tradične sa táto farba spája s ženskosťou, romantizmom a citlivosťou. Pre niektorých ľudí môže byť predstieraním a smiešnosťou. Používa sa v miestach určených na relaxáciu a odpočinok.
A na záver Feng Shui tip
Namaľuj dvere od toalety červenou farbou (farba Yang) aby odrážala energiu Yin záchodu.
Vhodné farby by mali byť bledé: svetlo broskyňová, ako kosť alebo svetlunko hnedé, sú to tóny, ktoré vytvára prostredie k pokoju a relaxáciu.Zdroj: http://www.euroresidentes.com, El periódico
kategórie: Feng shui - Stavba domu | pridal: iris (15.12.2012) | Autor: Petra Nachtmanová
zobrazeni: 1738 | hodnotenie: 3.0/2
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413