Bytovka, alebo Zdravý domov So, 15.06.2024, 06:17 Fotovoltaika |Tepelné čerpadlo Kotly na pelety |         Logged in as Guest | RSS
Site menu


Stavba domu - Feng Shui a farby ohňa a dreva
Stavba domu - Feng Shui a farby ohňa a dreva

Farba znamená doslova formu energie. Každá, ktorú vidíme, je v skutočnosti elektromagnetická vlna. Predstavujú energiu piatich elementov Feng Shui a podľa toho môžeme používať jednotlivé farby k vytvoreniu atmosféry, ktorú si prajeme.
Červená, od ružovej až po farbu burgundského vína (element ohňa)
Červená je v Číne farbou šťastia a osláv. Stačí len trocha tejto farby a stopercentne upúta našu pozornosť. Červená zvyšuje krvný tlak a stimuluje chuť. Červenú užívame striedmo, stačí naozaj detail, aby sme upozornili. Červená môže totiž rozhýbať pozitívnej energie rovnako ako negatívne. Neodporúča sa v kanceláriách a na verejných miestach, pretože veľa dráždi.
Farba butánové pomarančovej je farbou styku s Vesmírom, preto ju užívajú budhistickí mnísi a ďalšie náboženstvo. Oslabená až do lososovej, marhuľovej a ružovej farby, vytvára teplé, útulné a harmonické prostredie. Spája sa s manželstvom a láskou. Môže sa aplikovať v akejkoľvek miestnosti, pretože nás udržuje v rovnováhe.
Oranžová farba je najmenej používanou farbou mužskej módy. Neodporúča sa na miesta zvýšenej koncentrácie, na písací stôl, do kancelárie apod
Zelenej a modrej farby (element dreva)
Zelené sú farby rastlinného života a modrá je z neba. Patrí k nim esmeraldová zelená, tyrkysová, nebeská modrá, farba vody (zelenomodrá) ... Esmeraldová prenáša pokoj a mier, tyrkysová upokojuje, dáva chuť a čulosť, nebeská modrá upokojuje a harmonizuje, farba vody napomáha tvorivosti a upokojuje, citrónovo zelená prináša optimizmus. Všetky tieto farby sa hodia do miestností určených na posilnenie zdravia, harmónie a rastu. V niektorých prípadoch sa spája s nevyzrelosťou, nestabilitou a závisťou. Používa sa, ak je dobré prírodné svetlo v spálňach, obývačkách, kouplenách, izbách pre malé deti a všeobecne miestach, kde sa tvoria nové myšlienky. Neodporúča sa do tmavých miestností a izieb dospievajúcich.
Ďalšie farby
Purpurová je ojedinelou farbou v prírode a je ťažké ju dosiahnuť. Vyjadruje jedinečnosť a autoritu. Túto farbu obsahuje mnoho vyznamenaní a cien. Odporúča sa do kancelárií a do izieb dospievajúcich. V žiadnom prípade do obývacích izieb, jedální a do miest, kde si deti hrajú.
Ružová - isté tóny ružovej sa nachádzajú medzi farbami, ktoré vytvárajú maximálnu relaxačný efekt. Tradične sa táto farba spája s ženskosťou, romantizmom a citlivosťou. Pre niektorých ľudí môže byť predstieraním a smiešnosťou. Používa sa v miestach určených na relaxáciu a odpočinok.
A na záver Feng Shui tip
Namaľuj dvere od toalety červenou farbou (farba Yang) aby odrážala energiu Yin záchodu.
Vhodné farby by mali byť bledé: svetlo broskyňová, ako kosť alebo svetlunko hnedé, sú to tóny, ktoré vytvára prostredie k pokoju a relaxáciu.Source: http://www.euroresidentes.com, El periódico
Category: Feng shui - Stavba domu | Added by: iris (15.12.2012) | Author: Petra Nachtmanová
Views: 2731 | Rating: 3.0/2
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]
Log In

Search

Site friends

....

Fotovoltaika
Tepelné čerpadlo
Kotly na pelety
Kachle na pelety s vymenníkom
Kachle na pelety teplovzdušnéIČO : 43706754
ing. Demidov
+421940291413
zdravydom.eu@gmail.com 
zdravydom.eu©2024     

#uMenuDiv1 li {font-size:18px;}