+421940291413, mail: adopyt@gmail.com

stavba domu-projekt zdarma
Zemne práce Záhrada Projekt, architekt, plány domuInterier
MENU

Mediálne správy

REFERENCIE:
Pozrieť si VIAC

Technológia
Stavebný materiál

New

Domov » články » Feng shui - Stavba domu [ Pridaj článok ]

Stavba domu - Feng Shui a farby Zeme, vody a kovu
Stavba domu - Feng Shui a farby Zeme, vody a kovu

Farby môžu ukazovať stav našej nálady, ale aj naopak nás samotných ovplyvniť. Vďaka nim môžeme zmeniť atmosféru miestností a celého bytu.
Žltá, okrová, prírodné farby a zlatá (element Zeme)
Žltá je farbou slnka, svetla, dňa a optimizmu. Dáva istú ušľachtilosť prostredia a symbolizuje spojenie. Ak máme prístup svetla, je veľmi intenzívny, dráždi nervový systém a prináša radosť do okolia. Kompenzuje nedostatok svetla v tmavých miestnostiach. Výborne sa hodí do kuchyne, zvlášť keď tu rodina jej, a tiež do detskej izby. Nehodí sa ale pre bábätká a starších ľudí. Viac intenzívne tóny môžu vytvárať nepokoj, práve predovšetkým u ľudí vo vyššom veku. Jasné žltej farby, okrovej a zlaté sú tiež ideálne pre salóny. Žltá je chúlostivá na zmeny odtieňov, isté odtiene sa môžu spájať s ponížením alebo chorôb (žltá zimnica, bulvárna tlač).
Prírodné farby ako drevená, kukuričná alebo béžová nám pripomínajú krajine, stabilizujú nás a vďaka nim sa cítim pevní. Avšak, ak sa vyskytujú v prehnanom množstve a bez ďalších farebných doplnkov, môžu sa javiť ako nudné a tiesnivé.
Tieto farby sa hodia do obývacích izieb a spální, pretože riadi pasivitu a odpočinok. Tiež sú vhodné na miesta, ktoré obývajú fyzicky nestabilné ľudia napr starí alebo ľahko podrážditelní ľudia. Neodporúčajú sa na miesta, kde sa jedná o nových myšlienkach a tvorivú prácu.
Námornícka modrá, fialová, tmavo hnedá, tmavo zelená a čierna (element vody)
Číňania spájajú modrú s nesmrteľnosťou. Intenzívne modrá sa hodí do spálne, ako reprezentant neba. Sú to farby, ktoré absorbujú značné množstvo svetla a stmavujú a vypínajú prostredia. Dávajú pocit chladu. Tmavé farby sa hodia do pracovne alebo na miesta spojené s prácou. Tam, kde sa vykonávajú obchodné transakcie a točí peniaze. Spoločne s červenou farbou prináša slávu.
Fialová dobre funguje na miestach schôdzok. Neodporúča sa na miesta, kde žijú deprimovaní ľudia, ďalej do divadiel, kuchýň a jedální.
Čierna svojím použitím navodzuje istú záhadnosť a hĺbku. Používanie sa odporúča pre navodenie záhadnosti a senzualitu. V žiadnom prípade sa nehodí do detských izieb, kuchýň a do miest spojených so zdravím.
Biela, šedivá a strieborná farba (element kovu)
Šedivá prenáša formalitu, dôstojnosť a autoritu do ovzdušia. Užíva sa na pracovné miesta - kancelárie a študovne, v kombinácii s modrými odtieňmi. Šedivá je farbou neutrálny a veľmi odpočinkovú pre oči. Miešame ju s modrými či prírodnými tónmi a vyhýbame sa kombinácii s červenou alebo zelenou.
Biela je farba poctivosti a čistoty. Číňania ju používajú na pohreboch av čase smútku. V dome je ideálny do detských izieb (ale nie malých detí) a kuchyne. Nie je vhodná pre spoločenská miesta ako obývačka, pretože prináša chlad. Dobre padne do kúpeľní a na pracovné miesta.Zdroj: http://www.euroresidentes.com, El periódico
kategórie: Feng shui - Stavba domu | pridal: iris (15.12.2012) | Autor: Petra Nachtmanová
zobrazeni: 2647 | hodnotenie: 0.0/0
Komentáre: 0
Pridať Komentár môže len registrovaní užívatelia.
[ registrácia | Prihlásenie ]
Pomoc
>>>Skype Me™!

Partnery

Hľadáme pozemok
Pre klienta na výstavbu:V okolí Bratislavy-400-800m2, V okolí Trnavy, V okolí Trenčína:Soblahov, Trenčianske Stankovce, Mníchova Lehota, Tren. Teplice, Záblatie, Opatová nad Váhom, Dobrá, pozemky v rozpätí 500 - 650m2

Archiv

Login

Seo
Seo servis CZIN.eu AddMe


     youtube.icon
VYTVORÍME PRIESTOR PRESNE PRE VÁS
     adopyt@gmail.com   <Kontaktujte nás>  +421940291413